Tüp Bebek Tedavisi Fiyatı Ne Kadar

Tüp Bebek Tedavisi Fiyatı Ne Kadar

Tüp bebek tedavisi denilince herkesin bildiği gibi normal bir şekilde gebelik sürecine başlayamayan çiftlerin başvurdukları bir gebe kalma yöntemi olarak bilinmektedir. Kadından alınan yumurtaların laboratuarda döllenerek embriyo oluşmasının ardından kadına transfer edilmesi ile gerçekleşmektedir. Tedavi sonucunda 14 gün sonra yapılan gebelik testi ile de gebe kalınıp kalınmadığı anlaşılmaktadır.  Tüp bebek fiyatlarına baktığımız zaman ise, kuruluşların oldukça farklı fiyatlar sunduklarını görebiliriz. Ayrıca, SGK tarafından da belirlenen şartları tamamlayan ailelere, bu tedavi için destek sağlanmaktadır.

Tüp bebek tedavisinde öncelikle tedaviye başlamadan önce çiftlere tedavinin ilerleyişi ve aşamaları hakkında bilgiler verilmektedir. Daha sonra yumurtalıklarda kontrol sağlanması amacı ile bayandan ilaç tedavisi uygulaması istenmektedir. İlaç tedavisi sürecinde de takip edinilerek yumurtaların oluşum aşamaları incelenmekte ve gerekli duyulduğu takdirlerde kadından hormon testi istenip ilaç tedavisi düzenlenebilmektedir. Daha sonra oluşan yumurtalar toplanır ve döllendikten sonra sağlıklı olanlardan anneye transfer işlemi gerçekleşir ve  14 gün beklenir. Kalan sağlıklı yumurtalarda çiftlerden alınan onaylar sonucunda dondurularak saklanılmaktadır. Saklanılan bu embriyolar daha sonra gerekli görüldüğünde transfer edilir.

Kimler Tüp Bebek Tedavisi Görebilir?

Tedavi için uygun olan kişiler ise 12 ay korunmasız düzenli ilişkiye girmelerine karşın gebe kalınamayan kişilerde, erkekte sperm olmaması ya da kalitesiz olması durumunda, kadının yumurtalık rezervinde azalma olması durumunda, yumurtlamada fonksiyon bozukluğu olan durumlarda, kadında fallop tüplerinde sorun var ise ya da tıkalıysa, tüm bu sebeplerin dışında açıklanamayan bir nedenden ötürü gebe kalınamadığı durumlarda bu tedavi uygulanabilmektedir. Tedavide kadının yaşı da önemli bir durumdur. 40 yaşın üzerindeki bayanlarda bu tedavi ile gebe kalma oranı yaklaşık olarak %10’dur. Tüp bebek tedavisinde fiyatlarda çiftlerin merak ettikleri sorular arasındadır. Tedavi için kullanılan ilaçlar ve sarf malzemeler yurt dışından gelmektedir. Bu yüzden dolar üzerinden fiyatları belirlenirken doların durumu da önemli bir seviyedir. Aynı zamanda tedavinin yapılacağı merkezden merkeze de fiyatlarda değişiklikler meydana gelmektedir.

Fiyat araştırması yaparken daha çok merkezin kalitesine bakmanızda fayda vardır. Aynı zamanda 2012 yılında SGK yayınladığı tebliğde tedavi için belirlenmiş olan şartlar taşıyan çiftlerde SGK desteği, de verilmeye başlanılmıştır. Bu durum durumu iyi olmayan fakat çocuk özlemi içerinde olan çiftlere bir umut ışığı olmuştur. Tedavi için SGK şartlarını sağlayan çiftler uygun fiyatlarla tedavilerini yaptırabilmektedirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bebekbekliyorum.net kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.