Kadınlarda Kısırlık Belirtileri

Kadınlarda Kısırlık Belirtileri

KADINLARDA KISIRLIK BELİRTİLERİ

Birçok çiftin en büyük hayallerinden biride bebek sahibi olabilmek, hanesindeki birey sayısını arttırmak ve evde neşeli bir ses istemektedir. Ancak bunu baltalayacak maalesef bir engel bulunmaktadır. Tıp dilinde İnfertilite olarak ifade edilen, halk arasında da sıkça duyduğumuz kısırlıktır. Üreme fonksiyonunun gerçekleştirilmemesine neden olan kısırlık, tam olarak kısırlık saptanması için en az 1 yıl boyunca korumasız ve düzenli olarak yapılan cinsel ilişki gerçekleşmesine rağmen hamileliğin gerçekleşememesi gerekmektedir. Bunun için birkaç kez denemede hala olmuyorsa bu konuda tedirgin olmak için erken olabilir. Lütfen uzman doktorlar tarafından test yapın ve sonucuna göre hareket edin. Çiftlerin denemelerinde kadın bireyin (dişi breyin) doğurganlığı arttığı döneme gelmemesi de bebeğin oluşumunu engellemektedir. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmanız gereken çiftlerimiz bu konuda birbirlerini suçlamak yerine tam olarak araştırmalarını tavsiye ediyoruz.

Konumuza dönecek olursak yukarıda da belirttiğimiz üzere 1 yıl boyunca korunmasız ilişkilerinize rağmen hamilelik yaşamayan kadın bireylerin (dişi bireylerin) uzmana başvurmaları gerekmektedir. Ancak uzmandan önce bazı kısırlık belirtileri hakkında kendinizi karşılaştırmanız lazım. Bunlara örnek verecek olursak;

  • Adet Düzensizliği
  • Polikistik-Over Sendromu
  • Hormon Dengesizliği ve Buna Bağlı Olarak Ani Kilo Alımları
  • Tüylenmede Artışlar
  • Hamile (Gebe) Olmadan Süt Hormonunun Ani Yükselmesi (Dişi Bireyin Göğüslerinden Süt Benzeri Bir Sıvı Gelmesi)

Bu belirtileri öncelikle kendinizde sorgulayın ve bebek için cinsel ilişki hakkında internetten bilgi alın. Halk arasında ne kadar da ayıp sayısal da siz bunlara kulak asmayın. Sonunda nur topu bir bebeğiniz olması için araştırın. Araştırmalarınızda kararsız kalırsanız ve 1 yıl süre dolmuşsa uzman tarafından test yaptırın. Test sonucuna göre de tedavi veya diğer sonuçlara göre hareket etmeniz kolay olacaktır. İyi günler diliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bebekbekliyorum.net kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.