Hamilelikte Eşinizle Aranızı Bozan Nedenler

Hamilelikte Eşinizle Aranızı Bozan Nedenler

Hamilelikte eşinizle aranızı bozan nedenler, gerçekten de rahatsız edicidir. Hamilelikte eşinizle aranızı bozan nedenler, ikili ilişkide sıkıntı yaşamanıza sebebiyet verebilir. Bu konuyla alakalı bilgileri sizlerle paylaşacağız.

Hamilelikte eşinizle aranızı bozan nedenler nelerdir? Sorusuna yanıtı uzun ve güzel bilgili şekilde sizlere verdik.

Hamilelik döneminde, kısa bir zaman içerisinde vücudunuz da değişiklik gösteren gelişmeler, sizi bir anda altüst edebilme yeteneğine sahip hormonlar ve hayata getireceğiniz bebeğiniz ile alakalı düşünceler bu zamanda gerçekten zorluk çıkarabilir. Bütün bu değişimler, eşinizle olan ilişkinize eğer kontrol altına alınamazsa sıkıntılar yaşatabilir.

RUH HALİNİZDEKİ DENGESİZLİK

Kısa zaman içerisinde meydana gelen fiziki değişiklikler ve dünyaya getireceğiniz bebekle alakalı düşünce, fikirleriniz siz istemeniz bile sizleri farklı bir ruh haline götürebiliyor. Çok normal olduğu ifade edilen bu ruhsal dalgalanmalar, bir anda sizi mutluluktan alıp depresyonun en dibine sürükleyecek şekilde etki edebiliyor.

Fakat ruh halinizde meydana gelen bu dalgalanmalardan senden daha fazla şekilde etkilenen biri varsa o da sizin hayat arkadaşınız yani eşinizdir. Bu zamanlarda niçin böyle davrandığınızı öğrenmek, onun için faydalı olacaktır fakat sana hangi şekilde yardımcı olabileceğini de bilmesi şarttır. Bu nedenden dolayı eşinize şu anda neye ihtiyacınız olduğunu belirtebilir, hormonlarının duygusal anlamda nasıl etkilerinin olduğunu dile getirebilirsiniz. Kendinizi kötü hissiyata kaptırmanıza sebep olan durumlar hakkında eşinizle açık bir şekilde konuşun.

TERK EDİLME KORKUSU YAŞAYABİLİRSİNİZ

Hamilelik sürecinde birçok kadın eşiyle alakalı kötü bir durumun olacağını düşünmekten veya kendisini terk etmesiyle alakalı endişe duyabilmektedir. Bu hormonlar dolayısıyla olan düşünceler gerçekten de ikili ilişkiye zarar verebilmektedir. Bu anlamsız korkular, eşinizi sürekli sık boğaz etmenize neden olabilmektedir. Onun sesini duyma ihtiyacınız her geçen gün artabilir. Bu konuyla alakalı her ne kadar hormonlar seni ele geçirmiş olsa da yapacağın kolay egzersizler veya bir aktivite bu düşünceleri başından atabilir.

KENDİNİZİ ÇİRKİN HİSSETMEYİN, SİZ HEP GÜZELSİNİZ

Kendinizi hamilelik dönemi kapsamında çirkin hissetmenizin nedeni yine hormonlardır. Bu çirkinlik hissiyatı dolayısıyla eşinize durmadan ‘Ben güzel miyim?’’ gibi sorular sorarak ondan iltifatlar alma ihtiyacı duyabilirsiniz ve belki de eşiniz ‘Çok güzelsin aşkım benim’ gibi nazik ve iltifat dolu cümleler kursa bile tatmin olmayabilirsiniz. Bu durumdan dolayı da eşinizden kaçmanıza gerek yoktur çünkü eşiniz size bu dönemde her zaman destek olacaktır.

EŞİNİZLE AYNI DUYGULARI PAYLAŞAMAYABİLİRSİNİZ

Eşiniz, sizi çok sevse de sizin hamilelik döneminde yaşadığınız duygusal yoğunluğunun aynısını sizle hissedemeyebilir. Eşinizin her ne kadar sizi sevdiğinden emin bile olsanız hamilelik dönemi dolayısıyla durmadan çalışmakta olan hormonlarınız bu tatmini sizin elinizden alabilir. Eşinizin, her zaman arkanızda olduğunun farkına varmanız sizin elinizdedir.

BAĞ KURMADA SIKINTILAR YAŞAYABİLİRSİNİZ

Hamilelik dönemi zamanında meydana gelen fiziksel değişmelere alışmak, zor olabilir. Mide bulantısı, kilo alımı gibi nedenlerden dolayı eşinizden uzaklaşmanın bir çözüm olabileceğini düşünebilirsiniz ama bu yanlıştır. Bu dönem için gelişim sağlarken siz eşinizle beraber  her anınızı çekinmeden paylaşmalısınızdır. Bu anları paylaşarak, hamilelik döneminde eşinizin size olan desteğini 4 kat belki de 10 kat arttırabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bebekbekliyorum.net kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.