Hamilelik döneminde korse kullanılır mı?

Hamilelik döneminde korse kullanılır mı?

Çoğu zaman tüm kadınlar hem güzel hemde bakımlı görünmek istiyor. Her kadın bakımlı olmaktan hoşlanıyor. Hatta geçmişten günümüze kadınlar ince görünmek adına vücut korseleri kullanıyor. Bugün de kadınlar tarafından korse kullanımı çok fazla tercih ediliyor. Elbiselerin ve eteklerin içerisinde çok ince ve fit görünmek isteyenlerin korse kullanmaya devam ettiğini görüyoruz. Bazı anne adayları yada hamile iken göbek ve kalça bölgesinde kilolarını gizlemek için hamile korsesi kullanmayı tercih ediyor. Hamileler korse giyebilir mi? Hamileyken korse giymenin zararları var mı? Sizlere bundan bahsedeceğiz.

Hamilelikte Korse Kullanımı Hakkında

Sizlerde hamileyken korseleri kullanmaya devam etmemenizi öneriyoruz.. Bebeğinizin sıkışmasına neden olabilir ve beraberinde bazı olumsuz sonuçları gösterebilir. Sizlerde normal bir hamilelik korsesi kullanırsanız veda etmeniz şart. Özel üretim hamilelik korselerini tercih edebilirsiniz.

Açıkçası bebekler ikiz yada daha fazla bebek hamileliği yaşıyorsanız hatta karnı çok büyük olan yada önceden doğum yapmış anne adaylarının kullanmış olduğu korseleri rahatça takabilirsiniz. Yinede baştan söylememiz gerekmekte. Hamilelik korsesi asla kilo yada fazlalıklarınızı kapatmayacaktır. Bu süreçte göbeğiniz büyür ve bel ile sırt ağrılarına sebebiyet verebilir. Bu bakımdan hamile bel destek korsesi gibi hamile bel korseleri kullanabilirsiniz. Hamile destek kemeri ile hamile bel bandının faydalarını görebilirsiniz. Doktorunuza danışarak size en uygun korseyi kullanmanız daha mantıklı olacaktır. Korseler genelde 5 ve 6. aydan itibaren ağrılarınızı azaltmak için ve bebeğinizi rahimde tutmaya destek sunuyor.

Hamilelik Korsesi Fiyatları Nedir?

Hamilelik korse fiyatları da giyim sektöründe çok fazla değişiklik göstermektedir. Kalitesine, kumaş çeşitlerine ve sağlamlığına göre fiyatlarda farklar olabilir. Tabii ki hamilelik korsesi de diğer korseler gibi birbirinden farklı olarak üretime giriyor. Doktorunuzun onayı ile size en güzel korseyi seçebilirsiniz. Genel anlamda anne adayları yüksek belli slip, yüksek belli paçalı yada karın altından çıtçıtlı modeller tercih etekte.

Sizlerde unutmayın ki görünümden daha çok karnınızda ki bebeğinizin sağlığı önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
hamile korse

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bebekbekliyorum.net kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.