Hamileliğin 8. Ayında bebeğin durumu

Hamileliğin 8. Ayında bebeğin durumu

Artık Hamileliğin 8. Ayındasınız ve son derece kritik bir zaman içerisinde yer alıyorsunuz. En çok dikkat etmeniz gereken aylar arasında olan 8. Ayda bebeğin genel durumu ve anne adaylarının karşılaştığı sorunlar hakkında sizlere bilgiler aktaralım.

Öncelikle anne adaylarında çok sık görülen bir kasılma türü bu dönemde sizlerin en çok karşınıza çıkacak olan rahatsızlık olacaktır. 30 ile 34 haftaları arasında meydana gelen bu kasılmalar son derece rahatsız edici olacaktır. Hazırlayıcı kasılma adı verilen bu kasılmalar karşısında doktorunuzun tavsiyelerine mutlaka uymalısınız. Bu hazırlayıcı kasılmaların meydana getireceği en önemli sorunun erken doğum riski olduğunu belirtmek istiyoruz.

Anne adaylarının bu ay içerisinde en çok korktuğu durumların başında gelen erken doğum kasılmaları ile hazırlayıcı doğum kasılmaları aynı özellikleri taşımaktadır. Erken doğum kasılmaları hakkında bilgi verecek olursak.10 dakika içerisinde en az 3 kere meydana gelmektedir. Son derece rahatsız edici bir kasılma olan bu kasılmalar 30 saniye ile 50 saniye arasında sürerek anne adaylarında ciddi bir rahatsızlık meydana getirmektedir

Hamileliğin 8. Ayında bebeğin en çok merak edilen durumu arasında ise başının anne karnındaki pozisyonu gelmektedir. Anne karnında bulunan bebeğinin başının aşağıya inip inmediğini ultrason sonuçlarından öğrenme şansınız bulunmaktadır. Başının aşağı inmesini erken doğum zanneden anne adaylarının heyecana kapılmasına gerek yoktur ve anne adayları bebeğin hareketli yapısına bu dönemde daha çok alışma göstermelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bebekbekliyorum.net kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.