Hamileliğin 7. Ayında bebeğin durumu

Hamileliğin 7. Ayında bebeğin durumu

26 ila 30 hafta arasına gelen Hamileliğin 7. Ayı hakkında bebeğin son durumunu ve anne adayında meydana gelen gelişmeleri sizlere açıklamak istiyoruz.

Bu dönem artık 3. 3 aylık dönemin başlangıcı olduğundan dolayı rahimde meydana gelen baskı sonucunda bebeğin bazı hormonları artık en üst seviyelere ulaşma seviyesine gelmiş olacaktır. özellikle annede meydana gelen bazı değişiklikler arasında halsizlik, yorgunluk , bel ağrısı ve kasıklarda ağrı en çok şikayet edilen konuların başında gelmektedir. Özellikle bu dönem içerisinde durağan bir yaşam tarzı seçen anne adaylarında en çok karşılaşılan hastalıkların başında basur gelecektir.  Bu yüzden anne adaylarının bu dönem içerisinde düzenli egzersizler yaparak bu şikayetlerden kurtulmaları mümkün olacaktır. bebeğin sağlığı için bu egzersizleri yaparken özellikle sol tarafa doğru yatarak yapmak son derece önemli bir detaydır. Gece yatarken de aynı şekilde sol tarafa yatmayı tercih etmelisiniz.

Anne adayında meydana gelen rahatsızlıkların başında gelen reflü hastalığı için doktorunuzun verdiği ilaçları mutlaka kullanarak yemek borunuza gelen asidi en aza indirgemeye özen göstermelisiniz. Ancak ilaç tedavisi dışında gece yatarken reflüden rahatsız olmamak için yastığınızı biraz yüksek seçmeniz son derece önemlidir. En sık karşılaştığınız sorunlarınızı bu dönem içerisinde doktorunuzla paylaşarak ilaç konusunda gerekli olan tedavi yöntemini mutlaka doktor kontrolünde kullanmanız gerekmektedir. Hamileliğin 7. Ayında anne adaylarının dikkat etmesi gerekenler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bebekbekliyorum.net kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.