Hamileliğin 3. Ayında bebeğin durumu

Hamileliğin 3. Ayında bebeğin durumu

Anne adaylarının sabırsızlıkla beklediği bebeklerinin 3. Ayı hakkında merak ettiği detayları sizlere açıklamaya devam edelim. Özellikle gelişim açısından son derece önemli olan 3. Ay içerisinde bebeğin artık bütün organları giderek büyümeye ve belirginleşmeye başlayacaktır.

Hamileliğin 3. Ayı olarak geçen bu ayın haftaya vurulduğu zaman 8 buçuk hafta ile 13 ila 14 hafta arasında olduğunu sizlere açıklamak istiyoruz.

Son derece önemli bir ay olan bu ay içerisinde bebeğin anne karnında organ gelişimi artık maksimum seviyeden en üst seviyeye çıkarak tamamlanmış bir seviyede karşımıza çıkmaktadır. Özellikle ikinci ayda meydana gelen kalp ve beyin dışında kalan bütün organlar tam anlamıyla gelişimini tamamlayacaktır. Bebeğinizin kolları, bacakları, parmakları gibi önemli uzuvları artık anne karnında gelişimini tamamlama aşamasında sona gelmiş olacaktır. Ayrıca kalbi, midesi, idrar torbası ve omurgasının gelişme yaşadığı bu dönem son derece önemli bir ay olarak dikkat çekmektedir.

Hamileliğin 3. Ayı olarak geçen bu dönemde bir önemli gelişme de bebeğin duyularında meydana gelecek olan gelişmeler olacaktır. Özellikle burada tat alma duyusunun harekete geçtiği bu dönem içerisinde bebeğiniz artık anne karnında tat alma duyusu ile hareket edecektir. Tat alma duyusunun dışında, koku duyusu ve dokunma duyuları 3. Ayın sonuna doğru anne karnında meydana gelen önemli gelişmeler olacaktır.

Hamileliğin 3. Ayında anne adayında meydana gelen önemli gelişmelerin başında ise bazı besinlerden tiksinmeler meydana gelecektir. Anne adayı hamilelik dönemine adaptasyon sürecine bu aydan sonra girmeye başlayacaktır. Ancak hamileliğin verdiği esas rahatlama döneminin sonraki aylarda meydana geleceğini sizlere belirtmek isteriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bebekbekliyorum.net kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.