Hamileliğin 1. Ayında bebeğin durumu

Hamileliğin 1. Ayında bebeğin durumu

Anne adaylarının sabırsızlıkla beklediği hamilelik süreçleri hakkında sizlere bilgi verelim. Özellikle uzman doktorların bu konuda anne adaylarının dikkat etmesi gerektiğini konular hakkında söylediği açıklamaları sizlere ulaştırarak bu konuda bebeğinizin daha sağlıklı gelişmesine özen gösterme fırsatını bulmuş olacaksınız.

Hamileliğin 1. Ayı aslında anneler için oldukça heyecanlı bir dönem olsa da bu hamilelik sürecinin başlamadığı bir ay olarak nitelendirilir. Bu dönemi aslında hamileliğe hazırlık dönemi olarak bilmek daha faydalı olacaktır.

Anne adayının yumurtalıklarının birinde meydana gelen hareketlilikten sonra olgun yumurta hücresi anne adayının yumurtalıklarından harekete geçerek rahim içerisine doğru bir hareket gerçekleştirir. Yumurta hücresinin serbest kalmasından sonra anne rahmine doğru hareket ettiği sırada o gün meydana gelen sperm hareketleri bu yumurta ile rahim ağzında buluşarak hamilelik sürecinin başlamasını sağlamaktadır. bu sayede anne rahminde meydana gelen döllenmeden sonra anne adayının hücresinden ve baba adayının sperminden meydana gelen hücreler birleşerek embriyo meydana gelmektedir. Bu embriyonun meydana gelmesinden sonra hücreler kendi arasında çoğalarak rahim ağzında hareket başlarlar.  1 hücre burada 2 hücre olur , 2 hücre 4 , 4 hücre 8 diye devam eden bir süreç başlar. Bu hücrelerin çoğalmasından sonra rahim kanalının içerisinde harekete geçen hücreler rahim ağzına yerleşmeye doğru giderler. Bu hareket yaklaşık olarak 1. Ayın sonuna doğru gerçekleşmektedir. Ayın sonuna geldiği zaman artık rahim içinde yaşanan bu hareketlilikten sonra bebek rahim içine yerleşir. Ve bu yerleşmeden sonra BETA HCG adı verilen hormon artık anne rahminde salgılanmaya başlanmasıdır. Bu hormonun salgılanmaya başlamasından sonra artık kanda hamilelik testleriniz pozitif çıkmaya başlamış olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bebekbekliyorum.net kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.