Hamile Giyimi Nasıl Olmalıdır

Hamile Giyimi Nasıl Olmalıdır

Hamile Giyimi Nasıl Olmalıdır?

Kadınların en zorlu dönemlerinden biride hamilelik dönemidir. Bu dönemde kadınlar hem psikolojik hem de fiziksel olarak büyük değişiklikler yaşamaktadır bu dönemleri rahat bir şekilde geçirmek çok önemlidir hem anne hem de bebek için anne ne kadar rahat ve sağlıklı olursa bebekte aynı şekilde o kadar sağlıklı ve gelişimi güzel olur. Bunun için hamilelerin hem zihinsel olarak rahat hem de fiziksel olarak rahat ve konforlu olması çok önemlidir. Bunun için hamileyken kıyafet tarzına da çok dikkat etmek lazım. Genellikle bol ve rahat kıyafetler giymelisiniz bunun yanında kıyafetlerinizin kumaşlarının çeşitlerine de dikkat etmelisiniz.

  • Hamilelikte Kumaş Seçimi: Hamilelik döneminde kadınların vücut ısısı normal dönemki vücut ısısından 1, 2 derece daha fazla olur. Bu nedenle kıyafetlerdeki kumaş seçimi de oldukça önemli bir konudur. Hamilelikte kullanımı en uygun kumaş türü pamuklu kıyafetlerdir. Pamuklu kıyafetler oldukça ince ve rahat olurlar. Hamilelik döneminde hassas tenlerdeki olası alerjik durumunu engellemektedir.
  • Ayakkabı Seçimi: Hamilelikteki en önemli ve rahat olması gereken yerlerden biride ayaklardır özellikle ilerleyen aylarda ödem ve kilonun etkisiyle ayaklara oldukça yük binmektedir buda anneye acılı ağrılara neden olabilir. Bu neden alınan ayakkabılar oldukça düztaban, ortopedik ve rahat olmalarına özen gösterilmelidir. Hamilelik döneminde kadınların ayakları genelde 1, 2 numara büyümektedir ayakkabı alırken numaralara da dikkat edilmelidir.
  • İç Giyim Seçimi: İç çamaşırı seçimi dışınıza giydiğiniz kıyafetler kadar önemlidir hatta daha bile önemli olabilir. Kumaşlarının pamuklu olması ve beden seçiminin sizi sıkmaması çok önemlidir. Bedeninize uygun kumaşları ve kalıpları seçmeye özen göstermelisiniz.
  • Pantolon Seçimi: hamilelikte kot pantolon giyilir mi? Oldukça tartışmalı bir sorudur. Tabi ki de hamilelikte kot pantolon giyebilirsiniz fakat dikkat etmek gereken hususlar vardır mesela kotunuzun beli bebeğiniz sıkmaması gerekir kot pantolonunuzun ve diğer pantolonlarınızın karnınıza ve bedeninize uygun hamile pantolonları olmasına özen göstermelisiniz.
  • Beden Seçimi: Geçmiş zamanlarda hamileler genelde kendi bedenlerinden oldukça büyük beden kıyafetler alırlardı ama günümüz de hamile giyim sektörü oldukça geniş olduğu için ve çeşitlilik oldukça fazla olduğu için deneyerek hem üstünüze oturan hem de rahat hissedeceğiniz hamile bedeninizi bulabilirsiniz.

Hamilelikte Kıyafet Alışverişi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Bu konu her hamileden ve her bünyeye göre değişiklik gösterse de genellikle hamilelik döneminin 3. Ayından itibaren kadınlar kilo almaya başlar ve özellikle alt giyim etek, pantolon tarzı kıyafetler olmamaya başlar. İhtiyaçlar doğrultusunda 3. Aydan itibaren hamile kıyafeti alışverişi yapılmaya başlanabilir. Alışverişi yaparken bu sürecin geçici bir süreç olduğu unutulmadan öncelikli ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak konforlu, pratik, çok amaçlı kıyafetler tercih etmeniz sizin, bebeğin ve bütçenizin yararına olacaktır. Bu tür küçük detayları da göz önünde bulundurmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bebekbekliyorum.net kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.