Göğüs Pedi Kullanımı Hakkında Merak Edilenler

Göğüs Pedi Kullanımı Hakkında Merak Edilenler

9 Aylık hamilelik sonrasında bebeğimizi kucağımıza alırız. Ancak en merak edilen bir durum ise emzirme zamanı oluyor. Sizlerde bu yazıyı okuyorsanız eğer bebeğinizi emziren annelerden birisiniz diye düşünüyorum. Unutmayın ki en az 6 ay anne sütü çok önemlidir. Annelerin emzirme sürecinde en fazla sorun yaşadıkları konu ise meme uçlarının ıslak kalması veya tahriş olmasıdır. Bunun sebebi ise emzirme sonrasında meme uçlarında kalan sütlerin bir süre sonra iltihaplanmaya neden olmasıdır. Şişmeye, çeşitli yaralanmalara ve alerjik reaksiyonlara neden olan bu iltihaplanmaların önüne geçmek için sizlerinde göğüs pedi kullanmanız şart. Göğüs pedleri, meme uçlarında yer alan sütü sağlıklı bir şekilde emerek göğsün nemli kalmasının önüne geçer ve iltihaplanmayı da en aza indirir. Neredeyse tüm annelerin kullanmış olduğu göğüs pedi emzirme sürecinde büyük bir yardım sunar. Düzenli bir emzirme süreci oluşturmak istiyorsanız hijyenik ped kullanmanız gerekiyor. Hem süper emici hemde doğal selüloz dolgular ile yapılan pedler önem teşkil ediyor.

Göğüs Pedi Kullanımı

Göğüs pedinin kullanımı çok basittir. Bebeğinizi emzirdikten sonra meme uçlarını ılık bir suyla temizleyin ve pedinizi yerleştirin. Zaten pedler yapı geneli ile yapışkan bantlar ile göğsünüze hemen adapte olacaktır. Bu bakımdan kayma ve düşme sorunu yaşamayacaksınız. Takma ile çıkarma sırasında zorluk yada acı sunmuyor. Aksine çok rahat takılıp çıkarıldığı için sizleri çok fazla memnun edecektir. Doktorların tavsiyelerine baktığımızda göğüs pedlerini bir iki kullanımdan sonra mutlaka değiştirin. Hem sağlık hemde hijyen açısından bu durum önem taşıyor.

Süt Sızıntısı

Bebekler sizden süt emmeye başladığında göğüs ucundaki kanalların etrafında kas lifleri kasılarak süt meme ucuna gelecektir. eğer memede süt üretimi çok ise kas lifleri zayıflar ve kasılmalar meydana gelir. İşte bu yüzden memeden dışarıya süt akacaktır. Eğer memeden dışarıya akan süt temizlenmez ve emici bir ped ile korunmaz ise iltihaplara ve bakteri oluşumuna neden olur. İşte göğüs pedi kullanmak bu bakımdan çok önemlidir.

Emzirmeyi Etkiler Mi?

Pedlerin emzirmeye yönelik hiçbir zararı görülmemiştir. Aksine annelerin daha rahat emzirmesine yardımcı oluyor. Ek olarak göğüs uçlarındaki iltihabı da engelleyen pedleri doğru kullandığınız sürece size bir zararı olmaz ama faydası olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
bebek göğüs

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bebekbekliyorum.net kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.