Emziren Anneler İçin Süt Yapan Çaylar

Emziren Anneler İçin Süt Yapan Çaylar

Emziren Anneler İçin Süt Yapan Çaylar

Annelerimiz gebelik döneminden sonra bebeklerini ellerine aldıklarında en büyük korkuları acaba sütüm olacak mı, sütüm bebeğime yetecek mi oluyor. Öncelikle sütüm olacak mı sorusunu başka bir makalemizde yer vermeyi planlayarak sütüm bebeğime yetecek mi sorusuna cevap verelim.

Annelerimiz sosyal çevresinden bir takım öğütler, tarifler alıyor ancak bunların sütünü arttırdığı bile kesin bilinmemekte. Bu anlamda internette araştırmalar yapmalı, doktorunuza başvurmalısınız. Ancak biz sizler için kapsamlı bir araştırma yaptık. Siz ve bebeğiniz için yaptığımız araştırmamızı sizlere sunuyoruz. Paragraflar halinde önerilerimizi sıralayacağız.

Doğum sonrasında oluşabilen ödemi ve buna bağlı olarak bazı etkenler ile oluşan stresi yok etmek adına bir takım anne sütünü arttıracak çaylar önerilmektedir. Bu çayları tek tek anlatacağız.

** Gün içerisinde en az bir fincan içmenizi tavsiye etmekteyiz.

Rezene Çayı

Rezene çayı sütü az gelen kadınların, emzirme döneminde kurtarıcısı olarak anılmaktadır. Günde 2 fincana kadar tüketebilirsiniz.

Papatya Çayı

Papatya çayı süt hormonlarının salgılanmasını sağlayan büyüleyici bir karışım olarak anılmaktadır. Günde 2 fincana kadar tüketebilirsiniz.

Isırgan Çayı

Isırgan çayı mide asitlerini düzenleyerek annenin sütünde bulunan ve bebeği rahatsız edecek gaz oluşumunu engellemesiyle anılır. Günde 1 fincana kadar tüketebilirsiniz.

Melisa Çayı

Melisa çayı stres, gerginlik ve kızgınlık gibi durumlarda insanı rahatlatması ile anılmaktadır. Günde 2 fincana kadar tüketebilirsiniz.

Amber Çiçeği Çayı

Amber çayı süt hormonlarının salgılanmasını sağlayan büyüleyici bir karışım olarak anılmaktadır. Günde 2 fincana kadar tüketebilirsiniz.

Kimyon Çayı

Kimyon çayı mide asitlerini düzenleyerek annenin sütünde bulunan ve bebeği rahatsız edecek gaz oluşumunu engellemesiyle anılır. Günde 1 fincana kadar tüketebilirsiniz.

Anason Çayı

Anason çayı mide asitlerini düzenleyerek annenin sütünde bulunan ve bebeği rahatsız edecek gaz oluşumunu engellemesiyle anılır. Günde 1 fincana kadar tüketebilirsiniz.

Fesleğen Çayı

Fesleğen çayı mide asitlerini düzenleyerek annenin sütünde bulunan ve bebeği rahatsız edecek gaz oluşumunu engellemesiyle anılır. Günde 1 fincana kadar tüketebilirsiniz.

Ahududu Çayı

Ahududu çayı süt hormonlarının salgılanmasını sağlayan büyüleyici bir karışım olarak anılmaktadır. Günde 3 fincana kadar tüketebilirsiniz.

Fesleğen Çayı

Fesleğen çayı mide asitlerini düzenleyerek annenin sütünde bulunan ve bebeği rahatsız edecek gaz oluşumunu engellemesiyle anılır. Günde 1 fincana kadar tüketebilirsiniz.

Çemen Otu Çayı

Çemen otu çayı süt hormonlarının salgılanmasını sağlayan büyüleyici bir karışım olarak anılmaktadır. Günde 2 fincana kadar tüketebilirsiniz.

Önerdiğimiz bu çayları tüketebilirsiniz. Ancak uzman doktorlarınız tarafından sizlere önerilen tür karışım veyahut ilaçları kullanmanızı tavsiye ederiz. İyi günler…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bebekbekliyorum.net kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.