Doğuma Hazırlık

Doğuma Hazırlık

Uzun bir süre beklediğimiz bebeğimizi heyecanla ve merakla kucağımıza aldığımızda hep mutlu olduğumuz  o ani hayal ederiz. Bu anın eksiksiz olması ve bozulmaması için de her türlü şeyi düşünmeliyiz ki mutluluğumuza gölge düşmesin.

Anne adayları genellikle doğumda başarısız olmaktan ya da bir şeylerin ters gitmesinden korkarlar. Ancak bu ana en iyi şekilde hazırlanıldıktan sonra öngörülemeyen şeyler için endişelenmek yetersizdir. Her şeyin bir çözümü olan şu günlerde doğuma hazırlık kursları adını da sıkça duyar olduk. Esinizle beraber de katılabileceğiniz bu kurslar sizi hamileliğe ve bebeğinizin bakımına alıştırmayı hedefliyorlar.

Ancak herkesin bu kursa gitme fırsatı olmayabilir, hatta yararlılığı bile tartışılabilir. Gelin biz anneler kendini nasıl hazırlayabilir ona bakalım.

Kolay ve Sağlıklı Bir Doğum İçin Yapılabilecekler

Öncelikle doğum vaktiniz yaklaştığında kesinlikle yalnız kalmamanızı öneriyoruz. Her ihtimale karşı yanınızda ikinci bir kişi bulunmalı.

Doğum yaklaştıkça daha çok sıvı gıdalara yönelin. Çünkü bağırsaklarınızın boş olması doğum yapmanızı kolaylaştıracaktır.

Bir diğer önemli husus ise hangi hastanede hangi doktor gözetiminde doğum yapacağınıza eşinizle beraber karar vermiş olmanızdır. Çünkü hastaneye ve doktorunuza duyulan güven size büyük ölçüde rahatlatacaktır.

Doğum yaklaştıkça hafif işler yaparak, yavaş tempolu yürüyüşler yaparak sürekli ama kendinizi yormadan hareket halinde olmanız doğuma yardımcı olacaktır. Ayrıca sancılarınız iyice yoğunlaşmadan aldığınız bir ılık duş doğumu kolaylaştırmak adına inanılmaz etkilidir.

 

Hastane Çantası

Doğuma giderken bir kendiniz bir de bebeğiniz için olmak üzere iki tane doğum çantası hazırlamanız size hastanede çok rahatlatacaktır. Bebeğiniz için yeni doğan takımı, battaniye, çorap, bebek bezi, hırka, şapka mendiller vs. olması çok işinize yarayacaktır.

Kendiniz için ise; pijama, sabahlık, ped, terlik, havlu, iç çamaşırı ve şahsi bakım ürünlerinizin olması sizi rahatlatacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bebekbekliyorum.net kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.