Bebekler İle Yolculuğa Nasıl Hazırlanılır?

Bebekler İle Yolculuğa Nasıl Hazırlanılır?

Bebekler İle Yolculuğa Nasıl Hazırlanılır?

Bebekli annelerin seyahat ederken kendilerinden daha çok bebeklerini düşündükleri için uzun seyahatlerde oldukça telaşlanmaktadırlar ve strese girmektedirler. Anneler bu tarz seyahatlerde bebeklerinin huzursuz olup endişelenmelerini istemezler bu nedenle yanlarına olabildiğince gerekli bütün eşyaları almak gereklidir bu eşyalar nelerdir ve bebeklerin daha rahat ve huzurlu bir seyahat yapması için neler yapmak gerekir?

Seyahat Çantasında Neler Olmalı?

 • Yedek ve gerekli kıyafetler
 • Sıkıldığı zaman oynaması için en sevdiği oyuncak ya da kitap
 • Kullanılıyorsa biberon ve emzik
 • Ateş ölçer
 • Ateş düşürücü ilaç
 • Pişik kremi
 • Islak mendil
 • Bez
 • Beslenme önlüğü
 • Ek gıdaya geçildiyse beslenmesi için taze yiyecekler
 • Mevsimine göre ince veya kalın battaniye

Seyahatlerde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar:

Seyahat öncesi bebeğiniz son bir ay içerisinde kontrolden geçmediyse mutlaka öncesinde kontrole gitmeniz gerekmektedir. Memeyi bıraktırma, tuvalet eğitimi ya da uyku eğitimi gibi şeyleri uygulayacaksanız seyahatten sonra uygulamalısınız seyahatlerinizde bu tarz şeyleri uygulamanız bebeğin huzurunu kaçırır ve sizinde rahatsız olmanıza neden olabilir. Bebeğinizi mutlaka yaşına uygun almış olduğunuz araba koltuğuna oturtunuz. Yolculuğa çıkış saatini bebeğinizin uyku saatine göre ayarlayınız. Mevsime göre arabanın sıcaklığını bebeğe göre ayarlamalısınız özellikle yaz günlerinde bebeğiniz terleyebilir molalarda bebeğinizin terli üstünü değiştirmelisiniz. Bebeklerin alt değiştirme ve beslenme ihtiyaçlarını seyir halindeyken değil de moladayken karşılamanız daha iyi olacaktır. Bebeğiniz sizi istediğinde ya da size ihtiyacı olduğunda onu ön koltuğa almayınız arabayı kenara çekip sizin onun yanına gitmeniz gerekmektedir. Eğer gündüz ve güneşli bir havada seyahat ediyorsanız bebeğinizin mutlaka güneş koruyucularını sürmelisiniz ve onu fazla güneş ışınlarından korumalısınız. Uçakla yapılan seyahatlerde ise mümkünse aktarmalı uçuşlar seçmemelisiniz. Oturacağınız koltuğu ön sıradan seçersiniz daha avantajlı olur çünkü ön koltuklar genellikle daha geniş ve rahat olurlar. Yolculuk yapacağını firmaların bebekler için özel hizmetleri olup olmadığını kontrol ediniz. Kalkış ve inişlerde meme emen bebeklerinizi emzirin meme emmeyen bebekler için ise bir şeyler yemeleri tavsiye edilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bebekbekliyorum.net kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.