Bebek sahibi olmak isteyenler ne aralıklarla ilişkiye girmelidir ?

Bebek sahibi olmak isteyenler ne aralıklarla ilişkiye girmelidir ?

Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin merak ettiği soruların başında gelen Bebek sahibi olmak isteyenler ne aralıklarla ilişkiye girmelidir? Sorusunun cevabını sizlere uzman görüşlerinden yola çıkarak açıklamak istiyoruz.

Özellikle yeni evli çiftlerin en çok merak ettiği soru olan bu soruda uzmanların çiftlere sıklıkla ilişkiye girme konusunda önerilerde bulunması çiftlerin dikkat etmesi gereken konuların başında gelmektedir. Haftada en az iki kere ilişkiye girilmesi bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin dikkat etmesi gereken bir detay olacaktır.

Ancak bu haftada iki rakamının üzerine ne kadar fazla çıkar ve cinsel ilişki sayınızı ne kadar arttırsanız gebe kalma oranınız o kadar fazla aratacaktır. Ancak burada bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin genellikle ilişki sayısına değil de yumurtlama dönemlerine yakın zamanlarda ilişkiye girmesi bebek olma olasılığının daha fazla olmasını sağlamaktadır. kadınların yumurtlama dönemi olarak adlandırılan adet günlerinin 9 veya 10. Günü çiftlerin en çok ilişkiye girmesi gereken dönem olarak adlandırılır. Özellikle adet döneminin ilk gününden itibaren sayılması durumunda 9 ila 10 gün içerisinde kadınların yumurtalama döneminin daha güçlü olması bebek sahibi olmanızı kolaylaştıracaktır. Bu yumurtalama döneminin 9 ila 10 gün arasından 17 ila 18 gün arasına kadar sürdüğünü düşündüğümüz zaman bu 1 haftalık süre içerisinde düzenli yapılan cinsel ilişkiden sonra kadınların gebe kalma oranları bir o kadar fazla olacaktır.

Erkeklerde ise bu durum biraz farklıdır. Gün aşırı cinsel ilişkiye girmek erkeklerde sperm kalitesini düşüreceğinden dolayı 1 -2 arayla ilişkiye girmeniz sperm kalitenizin artmasını sağlayacak ve bu konuda bebek sahibi olma hayaliniz biraz daha güçlenecektir. Özellikle spermlerinizin güçlü olduğu zamanlarda kadınların yumurtalama dönemlerine denk gelmesi Bebek sahibi olmak isteyenler ne aralıklarla ilişkiye girmelidir? Sorusunun en net cevabı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bebekbekliyorum.net kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.