Bebeğim İçin Alışveriş Zamanı

Bebeğim İçin Alışveriş Zamanı

Bebek bekleyen anne adaylarını en mutlu eden şeylerden biri de bebek alışverişi yapmak. Hamile olduklarını öğrendikleri andan itibaren gözleri vitrinlerdeki minicik ve sevimli giysilere takılır. Tecrübesiz anneler için durum biraz daha zorlayıcı olabilir. Gördükleri ilk mağazaya girip ne var ne yok almak isterler. Böylece gereksiz birçok eşyayı boş yere alırlar. Sonuçta maddi yönden sıkıntı yaratacak bir alışveriş yapılmış olur.

 

Bebek Alışverişine Ne zaman Başlanmalıdır?

Bebeğinizin olacağını öğrendiğinizde alış veriş yapmak için biraz sabırsız olabilirsiniz. Bu doğal bir istektir ama henüz cinsiyetini öğrenmeden alışveriş yapmamanızı tavsiye ederiz. Unutmayın ki daha uzun süre vaktiniz olacak.

 

Bebek alışverişinde en doğru zaman 5. ve 6. aylardır. 7. Aydan itibaren uzun süre ayakta kalmak ve yürümek yorucu olacağından belirttiğimiz dönemlerde alışverişe çıkmanız uygun olacaktır. Dilerseniz önceden bilgi edinmek amacıyla mağaza araştırmaları yapabilirsiniz. Böylece işiniz daha kolay olacaktır. Bebek alışverişi yapmadan önce ihtiyaç olan eşyaları bir liste halinde belirlerseniz, fazladan ürünleri boşuna almamış olursunuz.

 

Bebek Odası İçin Mobilya Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Doğal olarak Anne adayları bebeklerinin yaşam alanlarının en iyi koşullarda olmasını isterler. Bu nedenle odalarındaki mobilya seçimi elbette çok önemlidir. Sizlere tavsiyemiz kalitesiz mobilyalara yönelmemenizdir. Çünkü bebekler doğdukları zaman iskelet sistemleri oldukça hassastır. Bu nedenle omuriliğini rahatsız etmeyen rahat bir yatak tercih edilmelidir. Mobilya renk seçimi ise sizin tercihinize kalmıştır. Zevkinize göre renk seçebilirsiniz.

Dolap seçiminde bebeğin eşyalarını düzenli bir şekilde toplayacak bol çekmeceli ürünler almanız hem bebeğin eşyalarının düzenini sağlayacak,  hem de sizin işinizin külfetini azaltacaktır. Bu sayede odası derli toplu kalacaktır.

 

Bebek odası mobilya seçiminde diğer bir ayrıntı da odada kullanılacak olan aksesuarlardır. En önemli aksesuarlardan biri de oyuncaklardır. Oyuncak seçerken bebeğinizin yaş artışına göre ve zekâ gelişimine katkıda bulunacak oyuncakları tercih ederseniz hayal dünyalarını geliştirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bebekbekliyorum.net kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.