Anne Adaylarının Dikkat Etmesi Gereken Durumlar

Anne Adaylarının Dikkat Etmesi Gereken Durumlar

Anne Adaylarının Dikkat Etmesi Gereken Durumlar

Hamilelik süreci boyunca anne adaylarının dikkat etmesi gereken durumlar vardır. Özellikle bebeğin gelişimini ve sağlıklı olması açısından dikkat edilmesi gereken noktalar olduğu gibi aynı zamanda anne adayının sağlık problemleri yaşamaması içinde dikkatli olunması gerekir. Özellikle ilk üç ay için düşük tehlikesi olduğu gibi son iki ayda da bu risk erken doğum ile anne adaylarını olduğu kadar bebeğin sağlığını da tehdit etmektedir. Bu nedenle ani hareketlerden, ağır kaldırmaktan, yükseğe uzanmaktan ve buna benzer durumlardan uzak durulması ve daha dikkatli hareket edilmesi gerekir.

Düşük Riskine Karşı Alınacak Önlemler

Özellikle risk grubu içerisinde olan anne adaylarının bu konuda daha da dikkatli davranması bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesini sağlamaktadır. İlk üç ayda anne adayının düşük riskine karşı zorlayıcı hareketlerden kaçınması ve gereken sıklıkta mutlaka muayene olması gerekir. Bebeğin anne rahmine tamamen tutulması halinde düşük riski ortadan kalkacak için dördüncü aydan sonra annenin daha rahat hareket etme imkanı bulunur. Doktor kontrolü sonucunda annenin risk taşıması halinde verilen önerilere mutlaka uyuması bebeğin sorunsuz olarak dünyaya gelmesine yardımcı olur.

Hamilelik Sürecinde Bebeğin Kontrolleri

Hamilelik sürecinde özellikle bebeğin oluşabilecek her türlü risklere karşı güvende olmasını sağlamak adına dokuz ay boyunca gerekli olan süreler ile kontrollerinin yapılması gerekir. Bu konuda kadın doğum uzmanları tarafından yapılacak olan kontroller sayesinde bebeğin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesine yardımcı olunmaktadır. Özellikle ilk aylarda bebeğin gelişimi takip edilerek bu şekilde gerekli takviyeler ile daha sağlıklı şekilde oluşması sağlamaktadır. Doğuma kadar anne ve bebeğin sağlığı için gerekli testler yapılarak bu şekilde oluşabilecek her türlü duruma karşı önlem alınmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bebekbekliyorum.net kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler doktor tedavisinin yerini tutamaz. Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir.